MDM Mirosław Łondka – Przystawki elektryczne do wózków

Osoby niepełnosprawne. Krzyś jest mobilny

Osoby niepełnosprawne. Krzyś jest mobilny

Krzysiu ze swoją nową przystawką z elektryczną do wózka inwalidzkiego osoby osoby niepełnosprawne

Osoby niepełnosprawne na wózku czy są skazane na brak aktywności?

Przez ostatni lata osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich stały się bardzo aktywne. Stało się to dopiero po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej co jest smutne, jednak lepiej późno niż wcale.

Powoli znalazły się większe fundusze do sprzętu ułatwiającego życie osobom niepełnosprawnym. Powstało coraz więcej programów aktywizujących np. Aktywny Samorząd finansowany ze środków PFRON.

Dzieci poruszające się na wózkach inwalidzkich, również chcą być aktywne. Krzyś zakupił u nas przystawkę elektryczną i chciał się podzielić swoimi wrażeniami z klasą, opisując co wniosła do jego życia.

Krzyś i jego napęd elektryczny do wózka

Krzysiu ze swoją nową przystawką z elektryczną do wózka inwalidzkiego osoby osoby niepełnosprawne

„Szczęśliwe wydarzenie, szczęśliwy dzień…

Był dwunastoletni chłopak ze Sławin. Wysoki blondyn, o niebieskich oczach. Ubrany jak większość nastolatków w bluzę, T-shirt i dresy. Uśmiechnięty i bardzo towarzyski, spędzał czas jak rówieśnicy: chodził do szkoły, grał w gry na komputerze i lubił oglądać filmy z super bohaterami. Wydawał się zwyczajny jak inni, ale było w nim coś wyjątkowego – poruszał się na czterech kółkach. To właśnie ja –  Krzyś.

Wiosną zeszłego roku w moim życiu miało miejsce ważne wydarzenie. Razem z tatą pojechaliśmy w okolice Łodzi. Tam poznałem pana Mirosława, który z podobnych przyczyn co ja porusza się na czterech kołach. Sprzedaje on przystawki elektryczne do wózków. Przez pół dnia przymierzałem różne koła i przystawki, miałem kilkanaście jazd próbnych. Aż w końcu trafiliśmy na idealny sprzęt dla mnie. Są to 12-sto calowe opony z grubym bieżnikiem i napęd elektryczny 250W. Wróciłem do domu bardzo szczęśliwy z nowym zakupem.

To był mój najszczęśliwszy dzień. Od tamtej pory mogę sam jeździć z kolegami i koleżankami po asfalcie, drogach polnych i leśnych, nawet po śniegu lub lodzie. To niesamowite, że od maja przejechałem ponad tysiąc kilometrów.”

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych w zakupie przystawki elektrycznej

Aktywny samorząd to nazwa programu prowadzonego przez PFRON należy do jednej placówki wspierające osoby niepełnosprawne. Ma on za zadanie wspierać osoby niepełnosprawne w różnych dziedzinach życia. Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim mogą skorzystać z dofinansowania zakupu napędu elektrycznego.

Przyjmowanie wniosków ruszy od 01.03.2023 a zakończy 31.08.2023. Na chwilę pisania tego postu maksymalne dofinansowanie jakie można otrzymać to 8250 zł, przy udziale własnym wynoszącym 25%.

Dokładne informacje są dostępne na stronie gov.pl lub dzwoniąc do odpowiedniego PCPR-u.

Informacje dla osób niepełnosprawnych chcących zakupić oprzyrządowanie elektryczne do wózka ręcznego, również udzielamy, dlatego nie trać czasu i zadzwoń do nas!

 

Niepełnosprawność to nie wyrok

Kim jest osoba niepełnosprawna? Oczywiście są definicje związane z tym tematem, jednak czy wszystko musi wyglądać zero-jedynkowo. Na ogół życie ma wiele odcieni. Niepełnosprawny nie znaczy gorszy, a przynajmniej w tych czasach ten pogląd się zmienił. Wszyscy jesteśmy sobie potrzebni.

Krzyś jako dziecko pokazuje swoją determinacją i chęcią do życia, że ograniczenia, są tylko w naszej  głowie. Wszyscy bądźmy trochę jak dzieci, które marzą a w dorosłym życiu je spełniają.

Korzystajmy z wsparcia dla osób niepełnosprawnych, jest ono aby nam i naszym bliskim żyło się lepiej.

Dla nas Krzyś jest motywacją do szukania nowych rozwiązań, które ułatwią funkcjonowanie.

Z jakich ulg mogą skorzystać osoby niepełnosprawne?

W Polsce obowiązują ulgi dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Poświęcimy osobny artykuł na ten temat, skupiając się na uldze rehabilitacyjnej oraz wsparciu ze środków PFRON. Zaproszony do zapoznania się z tematem na stronie samorzad.gov.pl

Mirosław

    Comments are closed.
    Skip to content