MDM Mirosław Łondka – Przystawki elektryczne do wózków

Tylne koła do wózka inwalidzkiego, zobacz które będą dla Ciebie

Do wygodnego przemieszczania się wózkiem inwalidzkim potrzebne są koła. Jak je wybrać? Przede wszystkim należałoby zastanowić się gdzie i w jakich warunkach będziemy się przemieszczać. Typowe wąskie opony świetnie nadają się na prostych powierzchniach.

Co jednak gdy będziemy chcieli pojeździć trochę w cięższym terenie, a dysponujemy jedynie standardowym ogumieniem. W naszej ofercie posiadamy tylne koła do wózka inwalidzkiego o specyfice typowo terenowej.

Używając przystawki elektrycznej na co dzień warto pomyśleć również o zakupie dobrych kół do wózka. Tym bardziej jeśli jeździmy w cięższym terenie. Standardowe ogumienie może być wtedy nie wystarczalne, a podróż mało komfortowa.

Oferta dostępnych kół terenowych

Bardzo lekkie standardowe koło do wózka wykonane z aluminium

Jest to model LUX 1×24, koło bardzo lekkie, wykonane z aluminium, posiada 12 szprych. Dzięki niewielkiej ilości szprych, dopinanie do wózka jest bardziej komfortowe i szybsze. Do kół z większą ich ilością polecam użycie osłon na szprychy. Poza walorami typowo użytkowymi, posiadają walory estetyczne. Doskonale nadaje się do codziennego użytku.

Wybierz dobre koła do swojego wózka inwalidzkiego-jak to zrobić?

W dzisiejszych czasach wózki inwalidzkie przechodzą liczne zmiany, począwszy od wyglądu po materiały z których są wytwarzane. Zmianą podległy również koła. Do wyboru mamy stalowe i lżejsze aluminiowe. Ogumienie również się zmieniło do wyboru jest bezdętkowe i dętkowe, bieżnik gładki lub karbowany, opony wąskie lub szerokie. 

Więc jeśli mamy tak duży wybór, to co wybrać? Najpierw należy określić budżet jakim dysponujemy lub czy zamierzamy skorzystać z dofinansowania, czasami lepiej jest dopłacić kilka złotych więcej i cieszyć się funkcjonalnością na lata, aniżeli  żałować zakupu niekoniecznie odpowiadającego naszym preferencją. Temat tyczy się nie tylko osób poruszających się na wózku ale również opiekunów. 

Jeśli często składamy i rozkładamy wózek, powinien on być jak najlżejszy, a więc koła również. Najlepiej gdy są wykonane z aluminium, do wyboru mamy jeszcze karbon, jednak cena jest znacznie wyższa. Koła do wózka inwalidzkiego jest to element najbardziej eksploatowany, poddany ciągłemu zużyciu. Nie powinniśmy oszczędzać na oponach, dętkach, wypierać sprawdzonych producentów. 

Miejmy zawsze z tyłu głowy że dany zakup będzie nam służył długie lata i nie podchodźmy do niego z pośpiechem i emocjami

 

Skip to content